top of page

Op de woelige baren

Henri George Albert van Leeuwen 1894 - 1987), de schrijver van deze bekende meezinger was een tijdlang zwerver en straatzanger en deelde zijn belevenissen later in boeken en voordrachten. In zijn vrije tijd zong hij liedjes voor kleine gezelschappen van met name familie en kennissen. 

Hij schreef honderden liedjes onder het pseudoniem Henri d'Albert. Zo schreef hij het lied "Op de woelige baren" voor Eddy Christiani. Ook maakte hij deel uit van cabaretgroepjes en trad hij op als zanger in het cabaret Saint Germain des Prés op het Rembrandtplein

In 1982 was Van Leeuwen te gast in het programma Showroom. Zijn boeken over Parijs, Marseille en Marokko zijn ook in één band uitgegeven, onder de titel Zwerver aan de zelfkant. Daarvan verscheen in 1968 de derde druk.

Verweij Houttechniek
Woerden Bruist logo
ABS Ad de Goey
Kromwijk
VSB Fonds
Goedsign
Van Varik
Cultuur Platform Woerden Logo
© Copyright Koor Bravour
bottom of page